Venedik Gondol Turları

Venedik Gondol Turları

Venedik gondol turu şüphesiz romantik çiftlerin hayali. Sizin de bildiğiniz gibi Venedik konusu açıldığında akla ilk gelen şeylerden birisi, o şık gondollar ve gondol turlarıdır. Nasıl Roma’ya giderseniz Kolezyum’u Floransa’ya giderseniz Pisa Kulesi’ni ziyaret etmeniz gerekiyorsa, Venedik seyahatinizde de gondola binmeli ve o zevki yaşamalısınız. Zaten  Venedik’te yapılabilecek en iyi aktivite de gondol turlarıdır. O yüzden eğer Venedik’e gidecekseniz, gondol turları hakkında iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Ben de sizlere yardımcı olmak adına biraz gondol turlarından ve gondollardan bahsedeceğim.

Bu yazımı okumadan önce, mutlaka Venedik Gezi Rehberi yazımı okumanız size hem vakit hem nakit kazandıracak.

Şehrin ulaşım amacıyla kullanılmakta olan gondolları ilk gördüğünüzde sizi etkileyecek kadar modern bir görünüme sahipler. Ulaşım yaptığı için, dış görünümü kadar, gondolların iç konforu da son derece önemlidir. Bu nedenle konforlu bir iç yapıları var. Genelde 10 metre boylarında olan gondollar, kanalların dar olması sebebiyle enleri de ona göre dar bir yapıda. Gondolların kullanım amacının ulaşım olarak üretilmesinin ardından, günümüzdeki popüler kullanım amacı turistik hizmetlerdir. Çok şık gondollarda, çift olarak romantik bir Venedik turu atabilir, turlara bağlı olarak akşam yemeğini de turunuza ekleyebilirsiniz.

Tabi bu genel bilgilerden sonra, sizin merak ettiğiniz konuya gelelim. Doğal olarak okurken “bunları geç ya fiyatlara gel” gibi bir düşünce hepinizin aklından geçmiştir. Merak etmeyin, size her türlü Venedik gondol turu fiyat bilgisini ve nasıl daha ucuza binersiniz gibi detayları vermeye çalışacağım.

Venedik Gondol Turları Fiyat Bilgisi

venedik gondol gezisi – venedik büyük kanal gezisi

Öncelikle kısıtlı bir bütçeniz var ise bilmenizi isterim ki Venedik gondol turları size pahalı gelecektir. O yüzden Venedik turu yapacağınız zaman gondol turu için kenara bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Çünkü Venedik’ten gondol turu yapmadan asla dönmemelisiniz.

Gondolların kapasitesi genellikle 6 kişiliktir fakat 8 kişilik olanları da var. Fiyat olarak sizin kaç kişi bindiğinizin bir önemi yok. Gondolun genel bir fiyatı var ve siz kaç kişi binerseniz binin o toplam fiyatı ödersiniz.

Venedik gondol fiyatları gondol turunun yapılacağı zamana göre değişiklik göstermektedir. Gündüzleri 40 dakikalık gondol turları genelde 80 Euro civarında bir ücret karşılığı yapılmakta. Sürenizi uzatmak isterseniz 20 dakika başına 40 Euro gibi bir ücret ödemek zorundasınız. Kaç kişi binerseniz binin bu toplam tutarı ödemek zorundasınız. Bindiğiniz kişi sayısı ne kadar fazla olursa, kişi başı o kadar az ödeme yaparsanız. Geceleri ise Venedik tur ücretleri biraz daha pahalıdır. Gece tarifesinde 40 dakikalık bir turun 100 Euro bir ücret karşılığı olmaktadır ve yine uzatmak isterseniz her 20 dakikalık ekstra tur 50 Euro civarında.

Venedik Gondol Turuna Çıkmadan Önce Mutlaka Konuşun

Sonuç olarak dediğim gibi, Venedik gondol turları çok popüler olduğu için fiyatları da pahalı. Fakat sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, pazarlık payı vardır. Bu nedenle gondol turu yapmadan önce mutlaka pazarlık yapın ve tura çıkmadan önce fiyatınızı konuşarak onaylayın. Hiç fiyat konuşmadan gondol turu yaparsanız inerken beklenmedik bir ücretle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bazı İtalya turu düzenleyen firmalar, Venedik gondol turları için kişi başı 20-25 Euro gibi bir ücret alıyorlar.  Yani 6 kişilik bir gondol 150 Euro gibi bir tutarda oluyor. Böyle bir tur ile seyahat ediyorsanız fiyatlar bu civarda. Bu nedenle eğer tek iseniz 6 kişilik bir gondol turunu yabancılara katılarak yapmanız daha avantajlı olacaktır.

venedik gondol ücreti 2017

Şöyle ki; eğer tek başınıza Venedik’teyseniz ve gondol turu istiyorsanız, kesinlikle yanınıza arkadaş bulmalısınız. Gondol turu yapacak bir sürü insan bulabilir veya onlara katılabilirsiniz. Bunu konuşmaktan çekinmeyin, insanlar da sizi isteyecektir, fiyat azalacağı için.

Şehrin birçok yerinde gondol turları düzenlenmekte. Bunların en bilindikleri San Polo, Accademica ve Friari gibi bölgelerdir. Fakat dediğim gibi, hemen hemen her bölge de gondol turları görebilirsiniz. Bu nedenle genellikle kalabalık olan bölgeyi tercih etmenizi öneririm. Çünkü kalabalık bölgelerde eğer tek başınızaysanız daha rahat arkadaş bulabilir veya daha rahat gruba katılabilirsiniz.

Paylaşalım
Booking.com
Paylaşsan?
mert
Yola çıkmaktan, seyahat etmekten korkmayın. Blogum gitmeliyiz.com rehberiniz olsun, inceleyin. Kafanızdaki sorulardan kurtulmanız için elimden geldiği kadar yazmaya, sorularınıza cevap bulmaya devam edeceğim. Eminim ki okuduktan sonra siz de yola çıkacak ve gezdikten sonra bana hak vereceksiniz.
14 Yorumlar
 1. Resimlerde çok güzel gözüküyor, bir gün gitmek istediğim yerlerden bir tanesi.

  • zerrin
  • 12/11/2017
  • Reply

  venediğin gondollarıda meshur gercekten cok dikkat cekiyor dısardan bakınca

 2. Güzellik abidesi olmuş gerçekten venedik süper yer…

  • sebnem
  • 14/11/2017
  • Reply

  benzer gondolları eskisehirdede sanki gormustum. bir kez gittim ve buna benzer bir yapay golu vardı sanırım. güzel yapmısalr

 3. Venedik çok güzel bir şehir gezmeyi çok istiyorum bir türlü fırsat olmadı gidenler memnun.

 4. Ne zaman var nede para suan yoksa venedigi gormegi cok isterim. Artik ilerde inlh

  • Önder
  • 20/11/2017
  • Reply

  Venedik güzel bir yer ve mutlaka gitmelisiniz çok değişik bir şehir sular altında.

  • Turgay
  • 23/11/2017
  • Reply

  venediğin gondolların ününü duymayan kalmadı ama sürekli farklı yerlerde turizm firmaları tarafından pompalanıyor.

  • sebnem
  • 26/11/2017
  • Reply

  param olsaydı bir venedik turuna cıkmak isterdim. gondol gondol dolasırdım heralde . bakalım paramız olursa yaparız

  • samet kıskaya
  • 28/11/2017
  • Reply

  Venedik aşkın ve sonsuz hayallerin şehri. Venedikte dolaşırken aşkın sonsuz derniliklerinde kaybolabilirsiniz dikkatli olun…

  • selami
  • 01/12/2017
  • Reply

  denizciliğiyle cok meshur bir yer bu venedik. cizgi filmlerindedahi bu konuyu işliyorlar

 5. İtalya gitmek istediğim en güzel ülkelerden birisi en çokta venedik gondol turu yapmak istiyorum sevdiğim insanlarla.

 6. Acayip güzel bir yer ya umarım bir gün oraya gitmek nasip olur gondol turunu çok merak ediyorum.

  • Mehmet
  • 15/12/2017
  • Reply

  Gitmek istediğim bir yer inşallah bir gün nasip olur.

Soru-Görüş-Öneri