Bodrum Milas Havalimanı

Bodrum Milas Havalimanı

Bodrum Havalimanı

Bodrum Havalimanı, resmi ismi Milas – Bodrum Havalimanı, Milas ile Bodrum arasında kalıyor. Muğla Bodrum Havalimanı 1998 senesinde hizmete açılmıştır. Bodrum Milas Havalimanı yaklaşık olarak Bodrum’dan 35 km uzaklıktadır. Milas’a olan uzaklığı ise 20 km civarında. 2010 senesinde toplam 2.6 milyon ziyaretçi havalimanına inmiş; bu rakamın sadece Temmuz ve Ağustos ayındaki toplamı 1.5 milyon kişiye ulaşmış.

Çok küçük ve şirin bir havalimanı olan Milas Havalimanı aynı zamanda yılın belirli aylarında çok yoğun olmakta. Kışın gittiğinizde 2-3 saatte bir uçak inerken, yazın bu süre çok çok kısalmakta. Genellikle yazın akına uğrayan havalimanına uçaktan indiğinizde otobüsler sizleri alıp havalimanının içine aktaracak. İçerisinde çok küçük alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar bulunmakta. Ayrıca D&R ve kahve içebileceğiniz mekanlar da burada bulunmakta.

Bodrum Havalimanı araba kiralama firmaları sizleri hemen giriş kapılarının önünde karşılamakta. Bunların içinde AVIS, Enterprise ve Garenta gibi büyük firmalar da var. Buradan istediğiniz gibi araç kiralayabilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Bodrum Havalimanı‘nda çeşitli ulaşım imkanlarına sahipsiniz. Türk Hava Yolları ile anlaşmalı olarak çalışan Havaş firmasının otobüsleriyle yaklaşık 10 TL karşılığında, 45-55 dakika içerisinde Bodrum merkezinde bulunan otogara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Muttaş denilen otobüsler de aynı hizmeti vermektedir. Eğer Atlas Jet kullandıysanız Atlas Jet‘in yolcuları için Turgutreis, Bitez ve Gümbet’e ücretsiz servisleri bulunmakta.

Taksi kullanmak isterseniz eğer, iç veya dış hatlar çıkışındaki personelle görüşmeniz gerekmektedir. Bu personelden gideceğiniz yer için fiyat da alabilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı’nda yemek alternatifleriniz kısıtlıdır. Havalimanının giriş kapısının hemen yanında Kantin adında bir market tarzı mekan bulunmakta. Burada aynı zamanda yemekler de yapılmaktadır. Oldukça pahalı olan bu marketten bir şey almanızı açıkçası tavsiye etmem. Örnek olarak;

Bira:20 TL   Döner: 22 TL  Cipsler: 8 TL  İçecekler: 10 TL

Milas Bodrum Havalimanı yemek

Fakat başka bir seçeneğiniz olmadığını da belirtmek isterim. Ona göre artık kararınızı verin burada önemli olan açlık durumunuz.

Bodrum Havalimanı Otopark

Bodrum Milas Havalimanı’nda araçlar için İç hatlar ve Dış Hatlar terminallerin önünde park alanı mevcut olup uygun fiyatlara park seçenekleri sunulmaktadır.

İç ve dış hatlar için Otomobil  0-1 Saat: 10 TL Otomobil 12-24 Saat: 32 TL

Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz telefonla ulaşarak sormalısınız.

Tel: 0252-523-01-01

 

Paylaşalım
Booking.com
Paylaşsan?
mert
Yola çıkmaktan, seyahat etmekten korkmayın. Blogum gitmeliyiz.com rehberiniz olsun, inceleyin. Kafanızdaki sorulardan kurtulmanız için elimden geldiği kadar yazmaya, sorularınıza cevap bulmaya devam edeceğim. Eminim ki okuduktan sonra siz de yola çıkacak ve gezdikten sonra bana hak vereceksiniz.
1 Comment
  1. Aslında güzel bir yer de para miktarınızın biraz fazla olması lazımdır içecek 10 tl siz düşünün artık gerisini.

Soru-Görüş-Öneri